هواپیمایی هسا

عدم سرویس دهی
ایرلاین خصوصی
مقر اصلی : فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان
سال تاسیس : 1355
  • تعداد هواپیما: 7 فروند
  • ICAO: SPN
  • IATA: NONE
  • English Name:

    Sepahan Airlines

معرفی شرکت هواپیمایی هسا (سپاهان)

شرکت هواپیمایی هسا یکی از شرکت‌های قدیمی اما با فعالیت کم است. این شرکت هواپیمایی به عنوان شرکت هواپیمایی سپاهان نیز شناخته می‌شود. این شرکت نه تنها به جابجایی مسافر، بلکه به ساخت انواع هواپیما نیز مشغول بود. متاسفانه در دهه ۱۳۸۰، به دنبال حوادثی دلخراش، فعالیت این شرکت متوقف شد و تاکنون همچنان غیرفعال مانده است.

تصویری از هواپیمایی هسا (سپاهان) در آسمان زمان پرواز از پایین
نمایی از هواپیمایی هسا (سپاهان) در آسمان آبی

تاریخچه هواپیمایی هسا (سپاهان)

شرکت صنایع هواپیما سازی ایران (به اختصار: هسا) در سال ۱۳۵۵ در شاهین شهر اصفهان تاسیس شد. در زمان انقلاب، فعالیت شرکت به مدت چند سال دچار وقفه شد اما از سال ۱۳۶۴ دوباره به فعالیت خود ادامه داد. این شرکت پس از انقلاب با یک شرکت هواپیما سازی اکراینی، قرارداد ساخت هواپیما امضا کرد. به دنبال این قرارداد، هواپیمای آنتونوف با نام ایران – ۱۴۰ ساخته شد. از دیگر فعالیت‌های هسا می‌توان به تولید هواپیماهای نظامی، طراحی و تولید هلیکوپتر شاهد ۲۷۸ و پهپاد ابابیل، تولید پروانه هواپیما با کامپوزیت و تعمیر و نوسازی هاورکرافت اشاره کرد.

مقاصد داخلی هسا

این شرکت هواپیمایی مقاصد خارجی ندارد.
  • تصویری از هواپیمایی هسا (سپاهان) در آسمان زمان پرواز از پایین
    هواپیمایی هسا(سپاهان) از نمایی متفاوت

مقاصد خارجی هسا

این شرکت هواپیمایی مقاصد خارجی ندارد.

مقاصد پرواز داخلی و خارجی هواپیمایی هسا (سپاهان)

برای مشاهده و مقایسه کلیه مقاصد داخلی و خارجی هواپیمایی هسا و سایر ایرلاین های داخلی دکمه زیر را کلیک کنید.


حوادث شرکت هواپیمایی هسا (سپاهان)

در سال ۱۳۸۱، هواپیمای ایران ۱۴۰ دچار حادثه‌ای دلخراش شد و ۴۴ نفر از سرنشینان جان خود را از دست دادند. از دیگر حوادثی که رخ داد و خوشبختانه خسارت جانی نداشت، خارج شدن این مدل هواپیما از باند فرودگاه اراک در سال ۱۳۸۴ بود. در همین سال، حادثه هواپیمای آنتونف در آذربایجان، جان ۱۸ نفر را گرفت. در سال ۱۳۸۷ نیز این نوع از هواپیما نقص فنی پیدا کرد که خسارت جانی نداشت. در سال ۱۳۸۷، هواپیمای این ایرلاین در فرودگاه شاهین شهر اصفهان حادثه‌ای را تجربه کرد و هر ۵ سرنشین جان خود را از دست دادند. در نهایت در سال ۱۳۹۳، یکی از هواپیماهای این شرکت در انتهای باند فرودگاه مهرآباد از باند خارج شده و بر شهرک آزادی تهران سقوط کرد. این آخرین فعالیت این هواپیمایی بود زیرا پس از آن دستور پایان فعالیت هسا صادر شد.

مشخصات فنی ناوگان هواپیمایی هسا و کلاس نرخی پرواز

این ایرلاین در ابتدا ۱۲ فروند هواپیمای ایران ۱۴۰ داشت. سه فروند از آنها سقوط کردند و ۷ فروند باقی ماند. برای مشاهده کلیه مشخصات فنی ناوگان هواپیمایی اترک و کلاس های نرخی هواپیمایی اترک و سایر ایرلاین های داخلی دکمه زیر را کلیک کنید.خرید بلیط هواپیما هسا (سپاهان)

فعالیت شرکت هواپیمایی هسا در حال حاضر متوقف شده است. در صورتی که این ایرلاین فعالیت خود را دوباره از سر بگیرد، پروازهای آن در وبسایت آذر بلیط نمایش داده خواهد شد و خرید اینترنتی بلیط هواپیما از هواپیمایی سپاهان امکان پذیر خواهد بود.پشتیبانی تلفنی بلیط هواپیما

شماره 4 رقمی 3137 - 041

شماره ثابت 77 331 333 - 041

پشتیبانی بخش تور سایت

شماره 4 رقمی 3137 - 041

شماره همراه 0062 - 766 - 0914

پشتیبانی آنلاین بلیط هواپیما

تلفن 24 ساعته 3137 - 567 - 0903

ایمیل support@azarbilit.ir
اگر این مطلب برایتان مفید واقع شد به دوستان خود ارسال کنید.