راهنمای خرید بلیط داخلی از اپلیکیشن اندروید آذربلیط

راهنمای ویدیویی خرید بلیط داخلی از اپلیکیشن اندروید آذربلیط

در این بخش ما آموزش خرید بلیط از اپلیکیشن اندروید آذر بلیط را برای شما عزیزان تدوین نموده ایم. یکی از مهمترین و پرکاربردترین قسمت های نرم افزار این قسمت می باشد. در این ویدیو ما صفر تا صد خرید بلیط را برای شما آموزش داده ایم. اگر برنامه آذربلیط را روی گوشی خود نصب نکرده باشید لطفا به قسمت راهنمای نصب اپلیکیشن اندروید آذربلیط مراجعه فرمایید و هم چنین اگر حساب کاربری ندارید به راهنمای ثبت نام در اپلیکیشن آذربلیط مراجعه فرمایید. نکته بسیار مهمی که در خرید بلیط هواپیما وجود دارد این است که اگر شما جزو آن دسته از کاربرانی می باشید که بیشتر در رفت و آمد بوده و بلیط خریداری می کنید می دانید که بلیط هواپیماهای چارتری معمولا ارزان تر از بلیط های سیستمی هستند و به دلیل ارزان بودن زودتر پر می شوند. شما زمانی که بلیط را رزرو می کنید در مرحله آخر برای پرداخت وجه به درگاه بانک ارسال می شوید و احتمالا در این بین بلیط پر شود. ولی اگر شما قبلا حساب کاربری خود را شارژ کرده باشید دیگر نگرانی پر شدن بلیط و یا وارد اطلاعات کارت بانکی خود را نخواهید داشت و به راحتی و سریع می توانید از اعتبار حساب کاربری خود پرداخت لازم را انجام دهید. اگر حساب کاربری شما اعتبار ندارد ما در این قسمت آموزش شارژ کیف پول اپلیکیشن اندروید را برای شما آموزش داده ایم.


آموزش قدم به قدم خرید بلیط داخلی از اپلیکیشن اندروید آذربلیطاز اینکه اپلیکیشن اندروید آذربلیط را انتخاب کرده اید، بسیار خرسندیم. تمام تلاش همکاران فني و تحقيق و توسعه ما بر پايه سهولت کار شما مشتري گرامي استوار است. پروسه خرید بلیط از اپلیکیشن اندروید بسیار راحت می باشد. کافی است که ویدیو را با دقت مشاهده فرمایید و تمامی کارهایی که ما در این قسمت آموزش داده ایم را همراه با ما انجام دهید. اگر از علاقه مندان به آموزش تصویری و گام به گام هستید می توانید در پایین ویدیو این آموزش را دنبال کنید.

1. در گام اول وارد اپلیکیشن اندروید آذربلیط شوید. در این مرحله شما می توانید 2 کار انجام دهید. اول اگر وارد حساب کاربری خود نشده باشید می توانید قبل از شروع فرآیند خرید بلیط وارد شوید. ضمنا شما می توانید در حین مراحل خرید نیز این کار را انجام دهید اما پیشنهاد ما به شما ورود به حساب کاربری در همین ابتدا می باشد که در حین فرآیند خرید اتلاف زمان نداشته باشید. برای ورود آیکون منو در سمت راست را انتخاب و روی دکمه ورود کلیک کنید. پنجره جدیدی باز می شود که شما باید ایمیل و رمز عبور خود را وارد نمایید و بعد از اعتبار سنجی اطلاعات شما به صفحه اصلی هدایت می شوید.2. گام بعدی انتخاب بلیط هواپیما داخلی در مسیر اصفهان به تهران است که یکی از مسیرهای پرتردد و شلوغ می باشد. در قسمت بعدی نوع مسیر پروازی را انتخاب کنید که یا یک طرفه می باشد و یا دو طرفه. در انتخاب تاریخ نیز دقت فرمایید که جزو موارد مهمی می باشد چرا که اگر در تاریخ اشتباهی بلیط خریداری کرده باشید در صورت استرداد حداقل 30 درصد از هزینه بلیط کسر شده و مابقی مبلغ به شما برگردانده می شود. قسمت آخر کادر نیز مربوط به نوع مسافر می باشد که اگر شما به تنهایی سفر می کنید یک نفر بزرگسال می باشید ولی اگر همسر و یا فرزند کوچک زیر 2 سال یا بالا را دارید باید تعداد آن ها را نیز به دقت تکمیل فرمایید. در نهاین جهت ادامه روند، روی دکمه جستجو کلیک کنید.


آیا می دانستید هواپیمایی ترکیش بیش از 350 مقصد جهان پرواز دارد اما امارات نه!

3. در این قسمت آذربلیط برای شما لیست کلیه پروازهایی که در مسیر اصفهان تهران وجود دارد اعم از بلیط های سیستمی و بلیط های چارتری در کلیه ایرلاین های داخلی برای شما نشان می دهد. اطلاعاتی که نشان داده می شود شامل:
3-1. در قسمت بالا مسیر رفت که انتخاب کرده اید به همراه تاریخ نشان داده می شود.
3-2. در قسمت اصلی صفحه تعداد پروازهای موجود برای این مسیر برای شما نشان داده می شود. داخل هر کادر بصورت جداگانه ساعت حرکت رفت از مبدا و ساعت رسیدن به مقصد، نام شرکت هواپیمایی و نوع بلیط، کلاس نرخی شامل اکونومی یا بیزینس، تعداد ظرفیت باقی مانده و قیمت هر پرواز برای شما نشان داده می شود.
3-3. شما هم چنین می توانید جهت نمایش بلیط های روز قبل و بعد روی دکمه های مشخص شده کلیک کنید.
3-4. در قسمت پایین سمت راست صفحه جهت راحتی شما عزیزان گزینه فیلتر می باشد که با کلیک روی آن نوع فیلتر گذاری ها برای شما نشان داده می شود. این فیلتر شامل نام ایرلاین، کلاس پروازی، زمان پرواز و انتخاب محدوده قیمت می باشد.
3-5. در پایین سمت چپ نیز مرتب سازی که بر اساس نمایش تعداد پروازهای موجود یا زمان های پرواز و یا قیمت انجام می گیرد را شما می توانید انتخاب کنید.


4. با انتخاب یکی از پروازها که با شرایط شما مطابقت داشته باشد وارد این صفحه می شوید. در این مرحله اطلاعات جزئی تری از پرواز در اختیار شما قرار می گیرد اعم از
4-1. نام و لوگوی ایرلاین، شهر مبدا به شهر مقصد، ساعت حرکت پرواز از مبدا و ساعت فرود در مقصد، روز پرواز به شمسی و میلادی
4-2. شماره پرواز و کلاس پروازی، نوع هواپیمای ایرلاین، شناسه نرخی در این کادر درج می گردد.
4-3. در کادر آخر نیز برای این ایرلاین قیمت های متناسب برای بزرگسال و کودک و نوزاد ارائه شده که امکان جالب دیگری از خدمات آذربلیط می باشد.
در پایین صفحه اگر می خواهید قوانین و مقررات استرداد بلیط این ایرلاین را بدانید روی دکمه کلیک کرده و بصورت کامل و جزئی می توانید میزان کسری جریمه های را مشاهده فرمایید.


5. در این قسمت شما اگر وارد حساب کاربری خود نشده باشید باید اطلاعات مربوط به حساب کاربری خود را وارد کنید و بعد از وارد شدن با صفحه زیر مواجه می شوید.
5-1. در کادر اول اطلاعات پرواز می باشد که کاملا گویا هستند.
5-2. در این کادر شماره موبایل و ایمیل شما درج شده است. اما شما می توانید ایمیل و شماره تلفن فرد دیگری را نوشته تا اطلاعات بلیط به او ارسال گردد.


5-3. در پایین این کادر شما می توانید اطلاعات مربوط به مشخصات صاحب بلیط را وارد نمایید. این اطلاعات شامل جنسیت، نام و نام خانوادگی به فارسی و انگلیسی، نوع ملیت، شماره ملی و تاریخ تولد می باشد. در کنار این کادر یک گزینه بنام انتخاب از مسافرین سابق وجود دارد که شما با زدن این دکمه می توانید در خرید های قبلی اگر برای خودتان یا افراد دیگری بلیط تهیه کرده باشید این اطلاعات به صورت اتوماتیک و سیستمی ذخیره می شوند و شما فقط کافی است با باز شدن این لیست نام فردی که قصد تهیه بلیط را دارید انتخاب کنید. در صورتی که قبلا بلیط تهیه نکرده باشید این لیست برای شما خالی نشان داده می شود.
5-4. در لیست مسافران سابق شما هم چنین می توانید اطلاعات را ویرایش یا حذف کنید. برای این کار روی 3 نقطه آخر کادر کلیک کرده و ویرایش را انتخاب کنید. در صفحه باز شده اطلاعات را تغییر و سپس دکمه بروز رسانی را بزنید.
5-5. اگر در حین این فرآیند شما متوجه شدید که باید اطلاعات افراد دیگری را نیز وارد کنید از بالا روی دکمه افزودن مسافر کلیک کنید و سپس از لیست نوع مسافر خود که شامل بزرگسال، کودک و نوزاد است را انتخاب و سپس در صفحه باز شده اطلاعات وی را وارد نمایید.


6. در این مرحله پیش فاکتور بلیط خریداری شده برای شما نشان داده می شود که شما بایستی حتما در کادر اول مسیر پرواز، روز و تاریخ پرواز، ساعت پرواز رفت و فرود، کلاس نرخی و شناسه پرواز را بررسی کنید. در کادر دوم نام و نام خانوادگی، کدملی، میزان تخفیف تخصیص یافته و مبلغ نهایی بلیط برای شما نشان داده می شود. در پایین صفحه شما باید تیک تایید قوانین و مقررات را گذاشته و با زدن دکمه خرید بلیط به درگاه بانکی هدایت شوید. بعد از پرداخت موفق پیغام لطفا کمی صبر کنید... نمایش داده می شود. در این مرحله هیچ دکمه ای را فشار ندهید و فقط منتظر بمانید تا بلیط برای شما صادر گردد.


7. این مرحله آخر کار می باشد که بلیط برای شما صادر گردیده است و شما می توانید تمامی اطلاعاتی که در مراحل قبل وارد کرده بودید را بصورت پرینت شده و چاپ شده از سمت ایرلاین مشاهده فرمایید. لطفا حتما تمامی مواردی که در بلیط چاپ شده است را به دقت بررسی و مطالعه فرمایید و در صورت بروز هر گونه مشکل سریعا با پشتیبانی 3137-041 تماس گرفته و منتظر راهنمایی های کارشناسان ما باشید.


8. یکی از امکانات جالب اپلیکیشن آذربلیط این است که شما می توانید با کلیک روی ارسال بلیط به ایمیل و موبایل این بلیط را به ایمیل یا شماره ای که در صفحه باز شده می نویسید ارسال کنید.


مطلب قبلی

راهنمای استرداد بلیط داخلی و خارجی

خلبان های هواپیمایی اتحاد در آسمان با همدیگر کورس سرعت میگذارند و لایی می کشند.
مطلب بعدی

راهنمای ثبت نام در سایت آذربلیط