ویزای کانادا


برج CN واقع در تورنتو کانادا

بدیهی است أخذ ویزا از عوامل مهم و اساسی در هنگام مسافرت به یک کشور دیگر می باشد. بسیاری از گردشگران و مهاجران به دلیل شرایط اقتصادی و اجتماعی بهتر، کشور کانادا را برای مسافرت انتخاب می کنند. از سوی دیگر افراد زیادی برای شرکت در بسیاری از نمایشگاه ها و همایش هایی که در این کشور به تعدد برگزار می شود، به این کشور سفر می کنند.
ویزای توریستی کانادا یکی از انواع ویزا هایی می باشد که دولت کانادا در اختیار مردم می گذارد. در حالت کلی ویزای توریستی کانادا زیر مجموعه ی گروه TRV: Temporary Resident Visa می باشد که خود دارای ۳ نوع مختلف است. در ادامه به شرح انواع مختلف ویزای توریستی کانادا می پردازیم.

۱. سینگل انتری (Single Entry):

یکی از عمده ترین نوع ویزای توریستی می باشد که مسافر فقط می تواند در یک محدوده زمانی مشخص وارد خاک کانادا شده و از آن خارج شود. این نوع از ویزا برای شرکت کنندگان در همایش ها و یا مسافرانی که به قصد مسافرت برای مدت کوتاهی به کانادا سفر می کنند، مناسب می باشد.

۲. ویزای چندبار ورود (Multiple Entry):

ویزای مولتی کانادا یا به عبارت دیگر ویزای ۵ ساله کانادا یکی دیگر از انواع ویزا های کانادا می باشد. این ویزا نیز به صورت اعتباری بوده و هنگام اتمام اعتبار پاسپورت، اعتبار ویزای مولتی نیز منقضی می شود. تفاوت های عمده ویزای چندبار ورود با سینگل انتری در آن است که با داشتن این نوع از ویزای توریستی، در مدت زمان مشخص تا هر چند بار که بخواهید می توانید به خاک کانادا وارد شوید، به علاوه با هربار ورود شما می توانید به مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین باید در نظر داشته باشید که پس از گذشت ۶ ماه از ورود شما، برای مدت کوتاهی باید از این کشور خارج شوید تا بتوانید ۶ ماه دیگر در این کشور اقامت داشته باشید.

۳. سوپر ویزای کانادا:

سوپر ویزای کانادا که با نام ویزای والدین هم شناخته می شود ویزایی است که با ارائه دعوت نامه از سوی پدر، مادر، پدربزرگ و یا مادربزرگ برای فردی صادر می شود. لازم به ذکر است که فرد دعوت کننده لزوماً باید اقامت دائم کانادا را داشته، بالای ۱۸ سال سن داشته باشد و حداقل حقوق سالانه او کمتر از ۲۴۰۰۰ دلار نباشد.

هزینه ویزای توریستی کانادا

تیم آذر بلیط با در اختیار داشتن گروه متخصص ویزای کانادا از ابتدای مراحل أخذ ویزای توریستی کشور کانادا، با ارائه مشاوره کامل شما را همراهی خواهد کرد. شما نیز می توانید با همکاران ما در دپارتمان امور دولتی و ویزای کانادا تماس گرفته و از شرایط أخذ آن به طور کامل آگاه باشید. کارشناسان متخصص آذر بلیط پس از تأیید فرم و ترجمه ی مدارک شما، آنها را در اختیار سفارت کانادا قرار می دهند. پس از تأیید مدارک توسط سفارت، شما می توانید به یکی از شهر های دلخواه برای انگشت نگاری اقدام کنید. آنکارا، استانبول، ایروان، دبی و شهر های دیگری هستند که شما بدون تعیین وقت قبلی می توانید نسبت به انگشت نگاری اقدام کنید. لازم به ذکر است پس از یک بار انگشت نگاری به مدت ده سال نیاز به انگشت نگاری مجدد، حتی در صورت رد شدن تقاضای شما نمی باشد.
با توجه به اطلاعات فوق مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا بستگی به نوع ویزایی دارد که شما أخذ می کنید اما هریک از ویزا ها قوانین خاص خود را دارد و عدم اطلاع از آن ها موجب بروز مشکلاتی حتی باطل شدن ویزا می گردد، به همین دلیل پیشنهاد می شود در این مورد حتماً با مشاور متخصص و آشنا به قوانین مشورت کنید.
مسافران و مهاجران گرامی باید در نظر داشته باشند که تاریخی که روی برچسب ویزا نوشته می شود به این معنی است که شما باید قبل از آن وارد خاک کانادا شوید، در غیر این صورت ویزای شما باطل می گردد. همچنین لازم به ذکر است، اگرچه نوع ویزای کانادا در سفارت کانادا و توسط افسر مهاجرت تعیین می شود، اما مدت اعتبار ویزا را افسر مرزی در فرودگاه مشخص می کند.
انتخاب آفیسر پرونده نیز یکی از مهم ترین عوامل موثر در أخذ ویزای کانادا می باشد، چراکه نحوه پر کردن فرم ها و ارسال مدارک برای اولین بار به سفارت کانادا بسیار مهم است. زمانی که به دلایل مختلف اعم از نقص مدارک، اشکال در فرم یا هر دلیل قانع کننده ی دیگری، درخواست ویزای شما ریجکت (رد) شود، شما نیاز دارید که همه ی مراحل را دوباره طی کنید واین هم باعث اتلاف وقت و هم هزینه شما می گردد. در نتیجه با انتخاب مشاور درست و آفیسر پرونده متخصص می توانید در صرف این هزینه ها و وقت صرفه جویی نمایید. تیم تخصصی آذر بلیط متشکل از کارشناسانی می باشد که هریک به عنوان آفیسر پرونده شناخته می شوند و می توانند شما را در أخذ ویزای توریستی کانادا قدم به قدم یاری نمایند. کارشناسان ما همواره با شما در ارتباط بوده و شما را از آخرین وضعیت پرونده خود مطلع می سازند. بررسی کامل و دقیق کارشناسان تیم آذر بلیط در حوزه أخذ ویزای کانادا باعث می شود که شما بدون دوندگی بسیار در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به أخذ ویزای خود نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت أخذ ویزای توریستی کانادا

۱. پاسپورت با حداکثر اعتبار (به خاطر داشته باشید مدت ویزا برابر با اعتبار پاسپورت می باشد.)
۲. سند مِلکی یا اجاره نامه
۳. جواز کسب و یا روزنامه رسمی شرکت (ویژه شرکت ها)
۴. حکم کارگزینی (ویژه کارمندان)
۵. موجودی و گردش حساب سه ماهه بانکی + تمکن مالی
۶. فیش حقوقی سه ماه اخیر با مهر و امضاء
۷. عقدنامه رسمی متقاضی در صورت تأهل
۸. اصل شناسنامه
۹. گواهی اشتغال به تحصیل و یا اشتغال به کار
۱۰. ارائه بلیط و واچر هتل
۱۱. کپی رنگی از تمامی صفحات پاسپورت ممهور به ورود و خروج از کشور و یا ویزا های أخذ شده در ۵ سال اخیر
۱۲. یک قطعه عکس رنگی جدید ۴x۳ یا ۴x۶ با زمینه سفید
۱۳. ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آن ها را همراهی نمی‌کند
۱۴. ترجمه پروانه بهره برداری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه (ویژه کارخانه داران و صاحبان مشاغل آزاد)
۱۵. دعوت نامه، شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی، نسبت، دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد مرتبط دیگر دعوت نامه پس از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر (Notary Public) برسد

سوالات متداول أخذ ویزای کانادا

ویزای توریستی کانادا بسته به اعتبار پاسپورت شخص متقاضی صادر می‌شود. در صورت اتمام اعتبار پاسپورت، ویزا نیز منقضی خواهد شد.

مسافر مجاز است حداکثر ۶ ماه به طور متوالی در کانادا اقامت داشته باشد.

پس از شیوع ویروس کرونا، اکثر سفارت‌ها فعالیت خود را متوقف کرده بودند اما پس از ماه ها، دفاتر خدمات ویزای کانادا در کشورهای آذربایجان، امارات و ترکیه فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

بله. ولی با توجه به اینکه سفارت کانادا در روزهای اخیر به صورت محدود فعالیت می‌کند، لذا باید برای گرفتن وقت سفارت هر چه سریع‌تر اقدام کرد و این کار از طریق یک شرکت معتبر ارائه دهنده خدمات ویزا انجام شود.

بررسی مدارک و پرونده متقاضیان ویزا از سوی سفارت کانادا متغیر است. برای اینکه از مدت زمان مورد نیاز مطلع شوید، با کارشناسان آذرگشت ملکی در ارتباط باشید.

متقاضیانی که پیش از شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزها، درخواست خود را ثبت کرده و انگشت نگاری خود را انجام داده‌اند اما هنوز درخواست آنها تایید و یا رد نشده، باید منتظر بمانند. زیرا اداره مهاجرت کانادا با اولویت به تمامی درخواست‌ها پاسخ خواهد داد.