سواحل درخشان خلیج جرویس در استرالیا

خلیج آبی جرویس در شب

خلیج جرویس به داشتن سواحل شنی سفید مشهور است اما در حقیقت، رازهای شگفت انگیزی در سراسر این خلیج نهفته است. یکی از رازهای اعجاب انگیز خلیج جرویس، بیولومینسانس (bioluminescence) می‌باشد. با آذربلیط همراه باشید تا با این پدیده زیبا آشنا شوید.

مناظر خیره کننده یکی از شناخته شده‌ترین ویژگی‌های جرویس است. این سواحل اغلب به عنوان سفیدترین شن‌های جهان نیز به شمار می‌آیند. این منطقه خالی از حیوانات وحشی است، هم در خشکی و هم در ساحل. به همین دلیل گردشگران می‌توانند به راحتی در آب‌های کریستالی شنا کنند، در میان مناظر سرسبز قدم بزنند یا زیر نور آفتاب استراحت کنند.

ساحل خلیج آبی جرویس در شب

سواحل این منطقه در شب بسیار خیره کننده هستند. به دلیل وجود واکنش‌های شیمیایی، پلانکتون‌ها به حالت تابشی در می‌آیند. بنابراین، موجودات دریایی این نور آبی رنگ را از خود منتشر می‌کنند. مکان‌هایی مانند ساحل هیامز (Hyams Beach) در شب بسیار عاشقانه هستند.

ساحل خلیج آبی جرویس

به گفته یک عکاس مشهور، شما باید شانس داشته باشید و در زمان و مکان مناسب قرار بگیرید تا پدیده بیولومینسانس را از نزدیک ببینید. نمی‌توان پیش‌بینی کرد که آب‌های ساحل خلیج جرویس چه زمانی می‌درخشد. این عکاس پدیده را بیشتر در ماه اکتبر مشاهده کرده است اما در زمان‌های دیگر نیز ممکن است دیده شود.

گفته می‌شود برای ظهور این پدیده باید شرایط خاصی فراهم شود. به عنوان مثال، باید شب و هوا کاملا تاریک باشد، دمای هوا و آب بالا باشد (به احتمال زیاد ماه‌های بهار و تابستان)، اسیدیته آب بالا باشد و میزان باد و جزر و مد مناسب باشد.

جدید ترین اخبار

کاهش تعداد گردشگران بین المللی در سال 2020

99.03.01


نگاهی به سفر هوایی مقامات دولتی ایران

99.03.01


معرفی اولین نشان بهداشت صنعت گردشگری

99.03.14


راهنمای دریافت کد HESS برای مسافران ترکیه

دریافت کد بهداشت برای مسافران ترکیه

99.03.14


ضدعفونی بیرونی هواپیمایی ایران‌ایر

امنیت فرودگاه‌های ایران در برابر کرونا

99.03.14


از سرگیری پرواز‌های تهران - استانبول

99.03.27